Inspiration
Sök
Mina sidor Mina sidor
FavoriterFavoriter
VarukorgVarukorg
Möbler

Snabba leveranser

Fri frakt över 499 kr (ej möbler)

Alltid prisgaranti

Shop/Belysning/ Lampor
1 / 2

Asteria Pendel Medium, Antracit

Mer info
2 209 krREK2 599 kr
icon/star/active Created with Sketch.
icon/star/inactive Created with Sketch.
Läs recensioner
Asteria pendel från Umage. En taklampa i minimalistisk och stilren design med ett mjukt och spritt ljus. Med textilsladd. Finns i flera färger.
I lager
Snabba trygga leveranser
Alltid prisgaranti
30 dagars öppet köp
Fri frakt!

Produktinformation

Asteria pendel från Umage. Här har vi en underbar pendel med textilsladd och mässingsdetaljer i en minimalistisk och stilren design som passar alla hem. Ha den i köket, hallen eller ovanför soffbordet! Lampan som sitter i är en LED panel som ger ett mjukt och spritt ljus. Kommer i flera färger och kan enkelt kombineras om man så önskar.

Varumärket Umage hette tidigare VITA copenhagen.

Prishistorik

Lägsta försäljningspris för denna produkt de senaste 30 dagarna är 2599 kr

Egenskaper

  • Artikelnummer
    196053
  • Lev. artikelnummer
    2152
  • Varumärke
    Umage
  • Serie
  • Designer
    Søren Ravn Christensen
  • Fraktklass
    Normal
  • Certifiering / Standard
    CE, cUL, UL
  • Dimbar
    Ja
  • Energimärkning A-G
    D
  • Färg
    Antracit
  • IP-klass
    IP20
  • Ljuskälla ingår
    Ja
  • Material
    Stål, Aluminium, PMMA
  • Sockel
    Inbyggd LED
  • Garanti
    10 år
  • Kelvin
    3000 K
  • Lumen
    1200 lm
  • Diameter
    43 cm
  • Höjd
    14 cm
  • Sladdlängd
    270 cm
  • Volt
    230 V
  • Max watt
    17 W

Recensioner

Våra produktrecensioner samlas in efter genomförd leverans och kommer alltid från bekräftade kunder.
2020/04/06
Stilren snygg lampa med fint ljus.
Cecilia Ö
2020/02/09
Super fin! Jättenöjd med den! Den var lite krånglig att montera. Men det blev ett bra resultat. Lampans undersida är väldigt känslig, vilket jag tyvärr blev medveten om då det blev en liten svart prick som inte går att ta bort. Använd vantarna som man får med och var två! Ha ngt mjukt som man kan lägga lampan på så det inte blir repor/prickar.
Mie Z
2019/07/13
Inte mässingsfärgade detaljer utan mer mot kopparhållet. Vart en retur för min del.
Sandra J
Om varumärket
Om varumärket
Umage är ett danskt företag som tillverkar belysning med skandinavisk design. Lamporna har karaktär och är tillverkade av fjädrar, bomull och plast. Företaget grundades 2008 och har redan sina produkter i 40 länder i världen över. Deras vackra produkter passar in i många hem och stilar, från romantisk till industriell miljö.
Möbler Belysning Inredning Servering Mattor Textil Barn Utemöbler Inspiration Nyheter Erbjudanden Presentkort Varumärken Formgivare #rum21se Presenttips Outdoor Season Butiken Kundservice Om Rum21 Våra butiker Kundservice Returer